Udhëzuesi i plotë për gjetjen e një furnizuesi të përsosur të prodhimit të kozmetikës

Jeni gati të nisni një linjë bukurie dhe keni ambicie të mëdha për të ndërtuar emrin tuaj në industri. Gjëja e parë që duhet të keni parasysh është gjetja e një prodhuesi të besueshëm të kozmetikës që mund t'ju kursejë shumë telashe dhe para. A Prodhuesi i kozmetikës me etiketë private i përshtatet faturës sepse ato i heqin supozimet nga procesi i prodhimit, kështu që ju mund të përqendroheni në ndërtimin e markës tuaj.

Gjetja e një prodhuesi të mirë kozmetik nuk është punë e lehtë, por ia vlen absolutisht. Bazuar në përvojën tonë shumëvjeçare në prodhimin e produkteve kozmetike me kontratë, ne vendosim të krijojmë një udhëzues që shpreson të ndihmojë klientët tanë ose këdo që është i interesuar të fillojë linjën e tyre të bukurisë për të arritur qëllimet e tyre të mëdha duke siguruar një furnizues cilësor kozmetik. Le të gërmojmë.

Prodhuesi i kozmetikës me etiketë private

Çfarë është një prodhues kozmetik me etiketë private?

E thënë thjesht, kozmetika e etiketës private do të thotë të kesh një fabrikë kozmetike të bëjë grimin dhe të vendosësh emrin e markës tënde mbi të. Fabrika e kozmetikës në këtë rast njihet si prodhuese kozmetike me etiketë private. Prodhuesit privatë të kozmetikës në Kinë ose vende të tjera aziatike mund të ofrojnë çmime konkurruese pjesërisht sepse kanë akses në lëndë të para më të lira dhe kosto të punës.

8 këshilla që mund të përdorni për të gjetur një furnizues të mirë kozmetik

Ju ndoshta do të mbingarkoheni nga mijëra shitës me shumicë të kozmetikës në fillim. Gjetja e një që ju përshtatet është e lehtë nëse i keni këto në mendje.

1. Kërkoni MOQ dhe krijoni një plan biznesi realist

MOQ nënkupton sasinë minimale të porosisë, që është sasia e produktit që duhet të porosisni në grupin e parë. Për disa prodhues të kozmetikës, opsionet e personalizimit (p.sh. formulimi, paketimi, etj.) mund të ndryshojnë sipas sasisë së porosisë. Së pari, njihuni me MOQ dhe krijoni një plan biznesi realist bazuar në tregun tuaj të synuar. Ju nuk dëshironi presion të aksioneve ose kjo sasi është më pak se e mjaftueshme për lëshimin tuaj. Nëse keni një buxhet të ngushtë, do të ishte më mirë të kërkoni për kompani kozmetike me etiketa private minimale ose jo minimale.

2. Siguroni përbërës të sigurt dhe me cilësi të lartë

Është jetike të dihet se cilët përbërës do të përdoren në produkte. Ka rregulla kozmetike në vende të ndryshme, për shembull, Akti i Kozmetikës për Shtetet e Bashkuara, Ligji i Çështjeve Farmaceutike për Japoninë, rregulloret e FDA dhe BE-së për kozmetikën. Disa përbërës mund të konsiderohen të sigurt në SHBA, por të paligjshëm në BE. Kështu që ju duhet të kontrolloni me furnizuesin e kozmetikës nëse përbërësit janë të sigurt për t'u përdorur në vendin që synoni. Përbërësit natyralë, organikë dhe me cilësi të lartë mund t'ju kushtojnë pak më shumë, por ju keni më shumë hapësirë ​​për të rritur çmimin me pakicë.

3. Paketimi me porosi e bën produktin tuaj të dallohet.

Paketimi unik, tërheqës jo vetëm që pasqyron identitetin e markës suaj, por i dallon produktet tuaja nga të tjerët, sepse klientët tërhiqen nga gjërat e bukura. Siç u tha në pikën e dytë, shumë prodhues të kozmetikës kanë disa nivele të shërbimeve të personalizimit në varësi të porosisë tuaj. Sigurohuni që të pyesni nëse mund ta personalizoni paketimin e produktit brenda buxhetit tuaj.

personalizoni paketimin e produktit  personalizoni paketimin e produktit personalizoni paketimin e produktit

4. Vendosni të përdorni formulimin e furnizuesit ose të personalizoni tuajin

Një përfitim i punës me një prodhues kozmetik me etiketë private është përdorimi i formulimit të tyre. Ata zakonisht formulojnë dhe prodhojnë produkte kozmetikë që janë testuar më parë në tregje të tjera. Redukton rrezikun dhe koston e zhvillimit të formulimeve tuaja. Nga ana tjetër, përdorimi i një formule ekzistuese mund ta rrezikojë biznesin tuaj nëse furnizuesi juaj ndonjëherë del jashtë biznesit. Ju do të duhet të kaloni te prodhues të tjerë dhe të ndryshoni formulimin e produktit që është plotësisht i rrënjosur. Ka të bëjë me peshimin e të mirat dhe të këqijave.

5. Kontrolloni certifikatat përkatëse për prodhimin e kozmetikës

Ekzistojnë certifikata në industrinë kozmetike për të treguar nëse një furnizues është i kualifikuar. Në Leekozmetike, ne jemi të certifikuar me ISO 22716 dhe jemi në përputhje me praktikat e mira të prodhimit (GMP) dhe praktikat e mira laboratorike (GLP). Është një praktikë e mirë të konfirmoni me furnizuesin tuaj të kozmetikës për certifikatat në terren.

6. Përvoja ka rëndësi.

Nëse jeni një startup ose i ri në industrinë e bukurisë, mund të përdorni vërtet një prodhues me përvojë të kontratave kozmetike, i cili ka ndihmuar me sukses klientët e tjerë të lançojnë linjat e tyre të bukurisë. Leekozmetike ka mbi 8 vjet përvojë në prodhimin e kozmetikës me etiketë private dhe eksporton produktet e saj kozmetike në më shumë se 20 rajone dhe vende. Një furnizues i kalitur i kozmetikës si Leekozmetike jo vetëm që ju bën ngritje të rëndë, por ofron zgjidhje kozmetike të personalizuara në lidhje me planin tuaj të biznesit, buxhetin dhe idetë e produktit.

prodhim kozmetik me etiketë private

7. Kërkoni për dëshmitë e klientëve, studimet e rasteve dhe rishikimet

Përvoja është një gjë, dhe kënaqësia e klientit është një gjë tjetër. Nëse është e mundur, kërkoni dëshmi dhe raste studimore në faqen e internetit të furnizuesit. Ju mund të mësoni nga dëshmitë nëse shërbimet e ofruara përputhen me pritjet tuaja dhe studimet e rasteve ju japin një ide se si është të punosh me furnizuesin në detaje reale.

8. Mostrat, mostrat, mostrat

Pasi ta keni ngushtuar atë në disa furnizues, kërkoni nga ata mostra produkti. Prodhuesit privatë të kozmetikës janë të gatshëm të dërgojnë mostra tek perspektivat. Asgjë nuk krahasohet me faktin se provoni vetë produktin. Merrni kohën tuaj për të gjetur produktet me të cilat jeni vërtet të kënaqur, sepse ato vendosin nëse mund të gjeni vendin tuaj në treg.

 

Rekomandoni Leecosmetic si një furnizues solid të kozmetikës me etiketë private

  • 8+ vite përvojë etiketë private për markat globale të kozmetikës.
  • Zhvilloni një gamë të gjerë produktesh kozmetikë, nga rimeli dhe buzëkuqi tek bazamenti dhe theksuesit.
  • ISO, GMP, GLP të certifikuara dhe në përputhje me praktikat pa mizori.
  • Paketim i personalizueshëm, formula, ngjyra e produktit, dizajni dhe më gjerë.
  • Premtuar përbërës natyralë, organikë dhe të sigurt.
  • Bazuar në cilësi, çmime konkurruese dhe me në qendër klientin.
  • Mostra falas për blerësit e mundshëm! Mos hezitoni të kontaktoni tani.

 

Në përfundim

Gjetja e një partneri të mirë biznesi nuk është kurrë e lehtë, po kështu është edhe gjetja e një prodhuesi kozmetik që do të luajë një rol kyç në suksesin e biznesit tuaj. Është një proces provë dhe gabimi që kërkon durim, përpjekje dhe komunikim të vazhdueshëm. Shpresojmë që ky artikull t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të qartë të produkteve të bukurisë që dëshironi dhe të gjeni furnizuesin e përsosur të kozmetikës të përshtatur vetëm për ju.

 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Na Kontaktoni