Категорија Архивски број: Производ

Секој во светот може да избере да биде претприемач или сопственик на кој било бренд. Кои се предностите на OEM што можат да ги добијат за брендот? Изработката на сопствен производ е сигурно предизвикувачка задача и бара правилно планирање доколку навистина сакате да ги постигнете своите цели и достигнувања. Еднаш ти […]

Сенки за очи се неверојатен начин за подобрување на вашите очи, но поставувањето на шминката на очите може да биде малку тешко. Но, има многу прашања во умот на луѓето како кои бои ќе одговараат на нивниот тен, како да комбинираат сенки за очи и кармини, кои се добри брендови за сенки и како да нанесат сенки за очи, кои […]

Порите на лицето се навистина главен проблем кај повеќето девојки. Порите се во основа мали отвори на врвот на нашите фоликули на косата кои го покриваат целото тело. Порите ослободуваат себум, природното масло на нашето тело кое природно ја навлажнува нашата кожа за да ја одржиме еластична. Големите пори можат да бидат фрустрирачки, […]

Што се однесува до нијансите на кармин, ќе ви бидат претставени плејада на избори. Изборот на совршена боја на кармин нема да биде прошетка во парк. Имате темни нијанси, мат бои, блескави и многу повеќе. Ќе мора да ги земете предвид факторите како бојата на кожата, тонот, подтонот и многу повеќе. […]

Подолу се прикажани Најчесто поставуваните прашања (ЧПП) од нашиот клиент, посакуваме да го најдете вашиот одговор овде и ве молиме слободно контактирајте со нас доколку имате други прашања. Каков вид на услуга за приспособување на производи нудиме? Leecosmetic се фокусира на производство на различни производи за шминка, како што се сенки за очи, кармин, подлога, маскара, ајлајнер, пудра за хајлајтер, усна […]

Шминка за усни е фенси поле на шминка. Од кармини до сјаеви за усни, сегментите на овие производи за шминка за усни главно се разликуваат во однос на текстурата, бојата, рендерирањето и влажноста. Меѓу нив, сјајот за усни се користи првенствено за да и даде на вашата усна сјаен сјај, а понекогаш и да додаде неочигледна боја. Текстурата на усните […]

Палетата на сенки за очи во тонот на земјата постои долго време. И тоа од добри причини! Едноставно, на сите им изгледа одлично! Боите на палетата на сенки за очи во земјен тон се оние кои не се ниту топли ниту ладни. Тие може да се опишат како нијанси на сива, тегет, беж, кафеава или црна боја. Најголемата придобивка од палетите со сенки за очи во земјен тон […]

Може да се каже дека шминката на веѓите е наједноставниот процес. Тој игра важна улога во правењето на шминката на вашето лице поизвонредна и шармантна. За шминката на веѓите, треба јасно да објасните што треба да подготвите. И дознајте каде треба да започнуваат и завршуваат веѓите. Што треба да подготвите […]

Добрата шминка за очи може да додаде многу на целиот мејкап изглед. Може да ја продлабочи контурата на очите, да ги зголеми вашите очи, па дури и да направи вашите очи да изгледаат посветли. Но, во исто време, нанесувањето шминка за очи може да биде голема тешкотија за почетниците во шминкањето. Кога нанесуваат сенки за очи, некои почетници може да откријат дека готовиот […]

Фокусирајте се на развивање на пакување на нови производи, така што секој производ има уникатни карактеристики и добри визуелни ефекти.

Контактирајте нѐ