Категорија Архивски број: компанијата

Што е производство на приватна етикета? Во денешната ера, бизнисите имаат свој систем и механизам за работа. Повеќето од нив го аутсорсираат производствениот дел за да внимаваат на нивната основна дејност. Производот направен според договор или од трето лице производител и продаден под брендот на трговецот на мало е познат како приватна етикета […]

Вашата свадба е можеби најфотографираниот ден во вашиот живот. И има толку многу работи што треба да се погрижите да се направат совршено на големиот ден, од уредување на седење и музика до кетеринг и декор. Некои аспекти на планирањето неочекувано се на втор план, што вклучува шминка за денот на вашата свадба. Но, нека […]

Индустријата за убавина се зголемува од ден на ден и никогаш немало подобро време да започнете бизнис со шминка на големо. Трговците на големо од целиот свет се свртуваат кон дигиталниот свет за да ги изградат своите брендови за убавина над своите. Подолу се некои од основите на индустријата за убавина на големо што […]

Козметичкото пакување е етикетата и обвивката што брендот ги користи за да ги заштити и содржи своите производи. Козметичкото пакување обично е направено од хартија, пластика или метал, но може да се изработи и од други материјали како дрво. Пакувањето е многу важен дел од секој производ. Тоа е првото нешто што луѓето го гледаат кога […]

Како што сугерира неговото име, подлогата е најосновниот козметички производ таму. Секој козметички комплет е нецелосен без основата за лице. Козметика со етикета Pravite значи дека купувачот прави сопствена марка козметика, која е позната како козметика по нарачка. Супстандардна основа за приватна етикета може да го уништи имиџот на вашиот козметички бренд. Значи, пред да стигнете до […]

       LEECOSMETIC, професионален производител во Гуангжу, Кина, и специјализиран за козметичко производство во боја од 2013 година. Нашата фабрика се фокусира на производство на различни производи за шминка, како што се сенки за очи, кармин, подлога, маскара, ајлајнер, прав за хајлајтер, лагер за усни, сјај за усни и многу повеќе . Фабриката беше сертифицирана со ISO22716, GMP, секоја ставка е […]

Кога станува збор за течна подлога за шминка, можеби знаете дека тоа е првиот чекор во вкупните процеси на шминкање доколку имате одредено знаење за шминката. За некои почетници во шминкањето, можеби е тешко да се избере и да се нанесе течна основа. Бидејќи ако не се направи правилно, може да се појават проблеми на основната шминка. […]

    Наскоро доаѓа кинескиот пролетен фестивал! Го цениме вашиот интерес за нашите производи и поддршка во текот на годината! Искрено ви посакуваме, на вашето семејство и пријателите добро здравје и се најдобро во новата година! Leecosmetic ќе има 16-дневен одмор од 26-ти јануари до 10-ти февруари, Ќе се вратиме [...]

Контактирајте нѐ