Секој во светот може да избере да биде претприемач или сопственик на кој било бренд. Кои се предностите на OEM што можат да ги добијат за брендот? Изработката на сопствен производ е сигурно предизвикувачка задача и бара правилно планирање доколку навистина сакате да ги постигнете своите цели и достигнувања. Еднаш ти […]

Што е производство на приватна етикета? Во денешната ера, бизнисите имаат свој систем и механизам за работа. Повеќето од нив го аутсорсираат производствениот дел за да внимаваат на нивната основна дејност. Производот направен според договор или од трето лице производител и продаден под брендот на трговецот на мало е познат како приватна етикета […]

Вашата свадба е можеби најфотографираниот ден во вашиот живот. И има толку многу работи што треба да се погрижите да се направат совршено на големиот ден, од уредување на седење и музика до кетеринг и декор. Некои аспекти на планирањето неочекувано се на втор план, што вклучува шминка за денот на вашата свадба. Но, нека […]

Сенки за очи се неверојатен начин за подобрување на вашите очи, но поставувањето на шминката на очите може да биде малку тешко. Но, има многу прашања во умот на луѓето како кои бои ќе одговараат на нивниот тен, како да комбинираат сенки за очи и кармини, кои се добри брендови за сенки и како да нанесат сенки за очи, кои […]

Индустријата за убавина се зголемува од ден на ден и никогаш немало подобро време да започнете бизнис со шминка на големо. Трговците на големо од целиот свет се свртуваат кон дигиталниот свет за да ги изградат своите брендови за убавина над своите. Подолу се некои од основите на индустријата за убавина на големо што […]

Порите на лицето се навистина главен проблем кај повеќето девојки. Порите се во основа мали отвори на врвот на нашите фоликули на косата кои го покриваат целото тело. Порите ослободуваат себум, природното масло на нашето тело кое природно ја навлажнува нашата кожа за да ја одржиме еластична. Големите пори можат да бидат фрустрирачки, […]

Што се однесува до нијансите на кармин, ќе ви бидат претставени плејада на избори. Изборот на совршена боја на кармин нема да биде прошетка во парк. Имате темни нијанси, мат бои, блескави и многу повеќе. Ќе мора да ги земете предвид факторите како бојата на кожата, тонот, подтонот и многу повеќе. […]

Козметичката индустрија е една од најпредизвикувачките индустрии за влез. Со својата остра конкуренција, ако немате соодветно водство, ќе биде тешко за вашиот бренд да опстане! Во нашето долгогодишно искуство како производител на палети за сенки за очи со приватна етикета, видовме дека многу брендови очајно пропаѓаат и огромно успеваат. […]

Козметичкото пакување е етикетата и обвивката што брендот ги користи за да ги заштити и содржи своите производи. Козметичкото пакување обично е направено од хартија, пластика или метал, но може да се изработи и од други материјали како дрво. Пакувањето е многу важен дел од секој производ. Тоа е првото нешто што луѓето го гледаат кога […]

Како што сугерира неговото име, подлогата е најосновниот козметички производ таму. Секој козметички комплет е нецелосен без основата за лице. Козметика со етикета Pravite значи дека купувачот прави сопствена марка козметика, која е позната како козметика по нарачка. Супстандардна основа за приватна етикета може да го уништи имиџот на вашиот козметички бренд. Значи, пред да стигнете до […]

Обезбедуваме услуги за производство на приватни етикети на брендирани клиенти, без разлика на формулата на производот, боите, надворешното пакување, печатењето на логото или занаетчиството на производи, сите може да се приспособат. Подолу се дадени процедурите за тоа како ние соработуваме со нашите клиенти: Услуги за земање примероци од клиенти Ако купувачот веќе има свои брендирани производи и веќе ги продал производите на […]

Подолу се прикажани Најчесто поставуваните прашања (ЧПП) од нашиот клиент, посакуваме да го најдете вашиот одговор овде и ве молиме слободно контактирајте со нас доколку имате други прашања. Каков вид на услуга за приспособување на производи нудиме? Leecosmetic се фокусира на производство на различни производи за шминка, како што се сенки за очи, кармин, подлога, маскара, ајлајнер, пудра за хајлајтер, усна […]

Контактирајте нѐ