Премиум козметичка линија за приватна етикета

Leecosmetic е производител на козметика со приватна етикета која е специјализирана за прилагодени производи за шминка што покриваат шминка за очи, шминка за лице, шминка за усни. Неговата прилагодена козметика е направена со најквалитетни состојки и доаѓа во низа бои, текстури и нијанси. Леекозметичките производи се многу барани во здравствената козметичка индустрија.
 
Добијте приватна услуга за убавина и бесплатен примерок сега!
 

 

Премиум козметичка линија за приватна етикета

Како водечки производител на козметика од приватна етикета, Leecosmetic е специјализирана за сопствени производи за шминка што покриваат шминка за очи, шминка за лице, шминка за усни. Неговата прилагодена козметика е направена со најквалитетни состојки и доаѓа во низа бои, текстури и нијанси. Леекозметичките производи се многу барани во здравствената козметичка индустрија.
Добијте приватна услуга за убавина и бесплатен примерок сега.
 
 

Услуга за шминка со приватна етикета

Со повеќе од 8 години искуство на производителот на козметика, Leecosmetic може да обезбеди се-во-едно услуга како ниедна друга. Обезбедуваме услуги кои интегрираат маркетинг планирање, истражување на формулација, развој на производи, дизајн на пакување, аутсорсинг и готово производство.

 • План за производи
 • Дизајн на пакет
 • Формуларна персонализација
 • Професионална опрема за производи
 • Тим за инспекција на квалитет
Козметика со приватна етикета

Услуга за шминка со приватна етикета

Со повеќе од 8 години искуство на производителот на козметика, Leecosmetic може да обезбеди се-во-едно услуга како ниедна друга. Обезбедуваме услуги кои интегрираат маркетинг планирање, истражување на формулација, развој на производи, дизајн на пакување, аутсорсинг и готово производство.

 • План за производи
 • Дизајн на пакет
 • Формуларна персонализација
 • Професионална опрема за производи
 • Тим за инспекција на квалитет
Дознај повеќе

ПРЕДНОСТ НА УСЛУГАТА

НИЕ ТОА ГО СЛУЧУВАМЕ ЗА ВАША СОПСТВЕНА БРЕНДИРАНА КОЗМЕТИКА 

Обезбедуваме прифатливи козметички формули за сите видови производи за убавина за мали, средни и големи компании.За да ви помогнеме брзо да ја лансирате вашата производна линија, нудиме и мали продукции.

 • Сервисирајте 100+ брендови низ целиот свет
 • 8+ години искуство во OEM/ODM за производство на шминка
 • ISO, GMPC, FDA, SGS сертификат.

Проверете понатаму на нашата OEM / ODM процес.

КОЗМЕТИЧКО ПРОИЗВОДСТВО НАПРАВИ ЕДНОСТАВНО

Leecosmetic е ISO/FDA сертифициран продавач на шминки што ги исполнува безбедносните стандарди на козметичката индустрија. Освен тоа, нашите производи се целосно вегански и без суровост. Широк спектар до изберете од сенки за очи, подлоги, кармини, руменила, коректори, шминка за усни и многу повеќе.

ОКО           АЦЕ            ЗИС

certification_logo_mobile

ПРЕДНОСТ НА УСЛУГАТА

ВАШАТА СОПСТВЕНА БРЕНДИРАНА КОЗМЕТИКА НАСТАВУВА

Обезбедуваме прифатливи козметички формули за сите видови производи за убавина за мали, средни и големи компании.За да ви помогнеме брзо да ја лансирате вашата производна линија, нудиме и мали продукции.

 • Сервисирајте 100+ брендови низ целиот свет
 • 8+ години искуство во OEM/ODM за производство на шминка
 • ISO, GMPC, FDA, SGS сертификат.

Проверете понатаму на нашата OEM / ODM процес.

фабрика за производство на шминка

ПРОИЗВОДИ

КОЗМЕТИЧКО ПРОИЗВОДСТВО НАПРАВИ ЕДНОСТАВНО

Leecosmetic е ISO/FDA сертифициран продавач на шминки што ги исполнува безбедносните стандарди на козметичката индустрија. Освен тоа, нашите производи се целосно вегански и без суровост. Покрај тоа, обезбедуваме прифатливи козметички формули и мало производство за сите видови производи. Широк спектар до изберете од сенки за очи, подлоги, кармини, руменила, коректори, шминка за усни и многу повеќе.

ОКО          АЦЕ          ЗИС

certification_logo

ВАШИОТ ДОВЕРЛИВ ПРОИЗВОДИТЕЛ НА КОЗМЕТИКА

Leecosmetic работи како производител на козметика на големо од 2013 година. Се фокусираме на OEM & ODM и производи за шминка за очи, производи за шминка за лице, производи за шминка за усни. Сертифицирани од ISO и GMP, создаваме иновативни производи кои ја обликуваат иднината на пазарот за убавина. Leecosmetic има повеќе од 8 години искуство на приватна етикета за светски брендови за топла шминка.
 
Досега, нашите производи за шминка се продаваа во повеќе од 20 региони, со репутација за врвен квалитет и најконкурентна цена. Leecosmetic ќе биде вашиот најдобар партнер за производители на козметика во Кина.
 
Контактирајте не веднаш за понуда и бесплатни примероци. 
Leecosmetic работи како производител на козметика на големо од 2013 година. Се фокусираме на OEM & ODM и производи за шминка за очи, производи за шминка за лице, производи за шминка за усни. Сертифицирани од ISO и GMP, создаваме иновативни производи кои ја обликуваат иднината на пазарот за убавина. Leecosmetic има повеќе од 8 години искуство на приватна етикета за светски брендови за топла шминка.
 
Досега, нашите производи за шминка се продаваа во повеќе од 20 региони, со репутација за врвен квалитет и најконкурентна цена. Leecosmetic ќе биде вашиот најдобар партнер за производители на козметика во Кина.
 
Контактирајте не веднаш за понуда и бесплатни примероци. 

ЗАЕДНИЧКО ПРАШАА

Каков вид на услуга за приспособување на производи нудиме?

Ние сме производител и дистрибутер на козметика. Услугата за шминка со приватна етикета е наш фокус. Ние сме способни да снабдуваме различни производи за шминка како сенки за очи, кармин, подлога, маскара, молив за очи, прав за хајлајтер, лагер за усни, сјај за усни итн.

Што е производот MOQ (минимална количина на нарачка)?

Минималната количина на нарачка на нашите производи се движи од 1,000 парчиња до 12,000 парчиња. Специфичниот MOQ треба да се одреди според дизајнот и барањата на самиот производ. Знаете, сите козметички суровини имаат MOQ, а надворешниот материјал за пакување на производот исто така ќе има MOQ според дизајнот. Затоа, MOQ за финалните производи треба да се одреди според специфичните барања на производот. Ако сакате да го знаете MOQ за дизајнот на вашиот производ, ве молиме контактирајте не за детали.

Колку долго е нашето време за примерок?

Вообичаено, времето на примерокот ќе трае 2 до 4 дена без да има потреба од прилагодување на надворешното пакување. Ако имате потреба да го приспособите надворешното пакување за да направите целосен примерок од производот, ќе ви треба околу еден месец.

Дали фабриката има сертификација од трета страна?

Да, нашата фабрика е сертифицирана за GMPC и ISO22716.

Како да соработуваме во бизнис режим OEM/ODM?

Деловен режим OEM (производители на оригинална опрема): Производот е направен врз основа на спецификациите на производот на купувачот. На пример, производот со приспособена формула, козметичка суровина, надворешно пакување, бои итн.
ODM (Original Design Manufacturers) деловен режим: ODM производството се однесува на компанија која има способности да дизајнира, развива, произведува и продава производи сами, често ребрендирани од купувачот како производи со приватна етикета.

Дали фабриката ја снабдува стоката на залиха?

Да, ние имаме свои брендови FaceSecret и NEXTKING, ако штотуку го започнете вашиот бизнис со козметика, прво можете да го продадете нашиот бренд. Овој вид на бизнис режим може да ви заштеди време и пари. Може да се префрлите на OEM режим кај нас кога вашиот бизнис постојано расте.

Која е политиката за доверливост?

Можеме да го потпишеме Договорот за доверливост за да се осигураме дека интересите на клиентот се добро заштитени. Вашите производи или формули нема да бидат откриени. Ние веруваме дека водење бизнис треба да биде чесно и доверливо, што е основа за одржување на добри кооперативни односи.

Кои се условите за плаќање?

Ќе испратиме PI (профактура) за да наплатиме 50% депозит откако купувачот ќе го одобри примерокот на производот и ќе ги потврди сите детали за производството, салдото ќе се наплати пред испораката.
Купувачот може да ни ги испрати парите со TT, Alibaba плаќање или Paypal.

Колку е време за испорака?

Времето на испорака зависи од времето на производство, начинот на транспорт и дестинацијата. Нашата фабрика секогаш го исполнува крајниот рок за да се увери дека стоката може да се испрати навреме.

Како можеме да им помогнеме на купувачите со распоредот за производство?

Развивањето на нов производ ќе потрае многу повеќе време од стар производ, затоа ни треба распоред за производство за да му помогнеме на процесот понепречено.

Прво, ќе го соопштиме целокупниот дизајн и времето на лансирање на производот со купувачот;

Второ, ќе направиме распоред за производство според потребите на купувачот. Ќе дадеме грубо време од проверка до испорака, за што и двајцата ја знаеме јасната одговорност на фабриката и купувачот, помага целиот процес да оди непречено;

Трето, и фабриката и купувачот ја следат својата работа според распоредот за производство. Секој чекор се изведува според наведениот распоред.

Ако има некаков чекор надвор од контрола, двете страни треба да комуницираат навреме. Тогаш фабриката треба соодветно да го ажурира распоредот, што им овозможува на двете страни навреме да го разберат напредокот на целиот процес.

Leecosmetic е ваш доверлив партнер за вашата приватна етикета козметика со нашата иновативна технологија и услуги со едно застанување.

Започнете да работите со нас

Добијте во допир со САД

БР. 118-122, JICHANG ROAD, БАЈУН ОКЛОГГУАНГЖУ ГРАД, провинција Гвангдонг, Кина